from here to reality
Blog > Komentarze do wpisu

Rap against NWO

Znana i lubiana przez wszystkich Astromaria (za najfajniejsze ostatnio przykłady wyjątkowości tej blogerki dziękujemy Sophersowi) dostarczyła dziś na Blipie materiał dla wszystkich prześmiewców.

Momentami ciężko jest uwierzyć, że ktoś to zrobił na serio, a nie w celu strollowania społeczności, która i tak została już solidnie strollowana. Zostawiając na boku kwestię, z którą zawsze są problemy, możemy spokojnie zająć się treścią i szeroko pojętym kontekstem. Gdybym przed obejrzeniem filmiku stworzył listę spraw i teorii, których obecności w tego rodzaju materiałach zawsze się spodziewam, a potem odhaczał kolejne elementy w trakcie oglądania, zapewne przy większości z nich znalazłby się ptaszek. Przykłady? Proszę bardzo: "The Matrix", Grupa Bilderberg, szczepionki, Drugie Kłamstwo Katyńskie, aspartam, smugi chemiczne, czipy pod skórą, 9/11, Nowy Porządek Świata, David Icke, Jane Burgermeister, Ryszard Czarnecki, Andrzej Gołota. O dwuminutowym pleplaniu na temat walki, otwierania oczu i organizowania oporu (etos styropianowy w narodzie wiecznie żywy) nawet nie wspominam, bo nie widzę punktu zaczepienia. Generalnie ciężko dyskutuje się ze zdaniami normatywnymi, a fundamentalne rozbieżności światopoglądowe i kognitywne wcale tego nie ułatwiają. Jeden tylko cytat z tamtej części utworu, który mnie szczególnie ujął: "Chcą traktować nas jak bydło? Bardzo proszę. Jesteśmy bydłem, tak? To nasramy wam pod nosem!". Zrządzeniem losu w tiwi leciał dziś "Dzień Świra". Dalej, praktycznie wszystko, co związane z tym teledyskiem, jest przezarąbiste. Po pierwsze, z opisu na YT dowiadujemy się, że jest to:

Utwór wschodzącego poznańskiego rapera, aktywnie działającego przeciw Nowemu Porządkowi Światowemu i na rzecz podnoszenia ludzkiej świadomości w kwestiach prawdy o konspiracjach na najwyższych szczeblach władzy.

Na Uniwersytecie Stanowym Youtube'a znajdziemy przynajmniej dwie kopie podklejonego wezwania do oporu. Pierwszą załadował niejaki prawdziwefilmy, drugą zimny144. Klik, klik, klik i już jesteśmy w krainie latających siekier. Pierwszy przykład z brzegu: STOP NWO POZNAŃ kropka PRV kropka PL opowiada w Olsztynie o zagrożeniach związanych z knowaniami tajemniczych-ale-nie-do-końca sił. Klik, klik, klik i możemy podziwiać moc i prężność inicjatywy STOP NWO.

Jesteśmy grupą ludzi świadomych zagrożenia jakim jest wprowadzanie przez elity tego świata tzw. Nowego Porządku Świata (New World Order – NWO) oznaczającego dla ludzkości erę totalnej inwigilacji i kontroli każdego przejawu życia, odebranie wszelkiej prawdziwej wolności myśli i słowa, odebranie prawa do zdrowego, naturalnego odżywiania i leczenia – a więc w istocie stworzenie prawdziwej planety – więzienie.

... i, jak czytamy dalej, oczywiście nic członków inicjatywy poza tym nie łączy. Jakie czasy, tacy rewolucjoniści. Ponadto, mamy tam chemtrailsy nad Swarzędzem, wywiad z Iluminatem i wyznania niejakiego Mikołaja, który najpierw przestał wierzyć w Bozię, potem przeżył ukąszenie daenikenowskie, a kiedy usłyszał o Iluminatach i Jaszczurach, wszystkie klocki w głowie znalazły swoje właściwe miejsce, odsłaniając pustkę. Zresztą, polecam rozdział "Moja wizja świata", ręki i ogony opadają.

Cóż, na pewno historIa ludzkości i pochodzenia naszego gatunku jest mocno zakłamana i zmanipulowana. Oficjalna wersja wydarzeń jest ewidentnie niespójna, zagmatwana i generalnie nie trzyma się kupy. Wmawia nam się, że wyewoluowaliśmy zwyczajnie od niższych gatunków, a przeszłe cywilizacje były głupie i prymitywne mimo, iż zbudowały tak wspaniałe budowle i miały przeogromną wiedzę w dziedzinach matematycznych i astronomicznych, którą my posiedliśmy zupełnie niedawno...Nie, COŚ tu nie gra. (...) Na samym początku człowiek był istotą w pełni wolną, wysokorozwiniętą duchowo, o ogromnych możliwościach, oraz żył w zupełnie innych warunkach niż dzisiaj. Są nawet przesłanki, że kiedyś nawet nie posiadaliśmy ciał fizycznych i to właśnie gady namówiły nas na wejście w nie, by doznać nowych, wspaniałych możliwości. (...) Wiem, że to w dużej mierze spekulacje, ale warto myśleć, zbierać informację i zastanawiać się nad tym wszystkim.

Mikołaj, zanim przeniósł się na Wordpress i do sal lekcyjnych, w których prowadzi pogadanki z cyklu "Eeeee... z Nowym Porządkiem Świata trzeba walczyć... hm... eee... ale nie przemocą", prowadził stronkę Czas przebudzenia. Stronka wygląda jak produkt przełomu wieków, ale to nie anachroniczny wygląd decyduje o tym, że w środku jest śmiesznie. Jest deklaracja ideowa, zaskakująco podobna do tej, którą przedstawia inicjatywa STOP NWO POZNAŃ (unia personalna jest całkiem rozsądnym wyjaśnieniem). W innym tekście autor, wychodząc od pochwały życia codziennego w erze przedindustrialnej (jak wiadomo, żyło się świetnie, krótko i intensywnie), zastanawia się, jak bardzo utrudniają nam życie podatki i inne bzdury. Są też listy od czytelników. Przykładowo, ktoś pyta o to, czy warto wspominać w towarzystwie o Jaszczurach, autor strony odpowiada, że Jaszczury są kwestią kontrowersyjną i wciąż dzielą społeczność spiskologów, dlatego trzeba skupić się na tym, co wszystkich łączy, czyli na Michniku NWO. Kontrowersje związane z Jaszczurami dotyczą m.in. tego, czy Jaszczury są nad Iluminatami. A na zakończenie - obrazki! Na początek kiepskie tłumaczenie pojęcia inside job, które i tak blednie przy samym uznawaniu 9/11 za rzeczone inside job.

A tu wariacja na temat otwierania przez Polskę oczu na szatański Unii zmysł:

Czy tylko ja mam wrażenie, że temu budziku wypadałoby dorysować wąsy? I jak tu się, do jasnej ciasnej, nie śmiać? Czy "wschodzący poznański raper" i animator inicjatywy STOP NWO POZNAŃ to jedna i ta sama osoba?

niedziela, 02 maja 2010, asmoasmo

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu:
Komentarze
miskidomleka
2010/05/02 05:34:47
Miodziowa piosenka. Czy ten gość nie spostrzegł, że okrzyk "walcz z nami" brzmi raczej jak "walcz przeciw nam" niż "walcz po naszej stronie"?
-
Gość: aleister, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2010/05/02 20:46:10
Ten rap jest lepszy ;)